انواع تبلیغات آنلاین را بهتر بشناسیم:: همه ما واژه تبلیغات آنلاین را شنیده ایم اما چقدر با انواع و مفهوم آن آشنا هستیم؟
استفاده از اینترنت برای بازاریابی و تبلیغ و ارسال پیام به مشتریان را تبلیغات آنلاین می گویند. تبلیغات آنلاین با توجه به جامعه آماری بالا بسیار کم هزینه است و سرعت انتشار یک آگهی به صورت آنلاین در مقایسه با سایر انواع تبلیغات بالا است.
در واقع اگر کسب و کاری بخواهد بدون تبلیغات آنلاین خود را به بازار معرفی کند مثل اینست که بخواهد کسب و کاری را شروع کند اما به کسی چیزی نگوید.
و اما مزایای تبلیغات آنلاین نسبت به سایر تبلیغات چیست؟!!

مهم ترین ارزان بودن این نوع از تبلیغات است. این حقیقت که شما می توانید در کمترین زمان ممکن با کمترین هزینه یک جامعه آماری بالایی را پوشش دهید. می توانید با یک بررسی سطحی از اختلاف قیمت بالای بین تبلیغات آنلاین و سایر تبلیغات مثل تبلیغ در تلویزیون یا بیلبورد مطلع شوید.
برتری دیگر تبلیغات انلاین در پوشش بالا و اطمینان از بازخورد در بین یک جامعه آماری است. مثلا شما اگر یک تبلیغ در بیلبورد داشته باشید آیا از تعداد افرادی که تبلیغ شما را دیده اند می توانید مطمئن باشید اما با تبلیغات آنلاین این اطمینان را دارید که چه تعدادی از تبلیغ شما بازدید کرده اند. برای مثال با تبلیغات گسترده در تلگرام می توانید اطمینان داشته باشید که در انتهای تبلیغ حداقل تعدادی که مد نظر شما بوده تبلیغ را دیده اند.
یک ویژگی خاص تبلیغات آنلاین که حتی می توان به عنوان موهبتی در تبلیغات مدرن در نظر بگیریم اعمال محدودیتی است که می توانیم روی مخاطبین داشته باشیم. مثلا در تبلیغات گسترده در تلگرام می توانیم این محدودیت را اعمال کنیم که تبلیغ فقط در کانال های بانوان اکران شود تا بانوان آن را ببینند. اما اگر برای مثال تراکت پخش کنید آیا تضمینی وجود دارد که یک گروه خاصی تراکت ها را دریافت کنند؟
و اما! بعد از چندین بار تبلیغ شما افرادی را که طرفدار برند یا محصول شما هستند در اطراف خود خواهید داشت. برای درک بهتر اگز شما تبلیغ انلاین در تلگرام، اینستاگرام یا حتی وبسایت داشته باشید با یک یا دوبار دیدن تبلیغ طرفداران محصول شما عضو کانال تلگرام، صفحه اینستاگرام و یا وبسایت شما می شوند. در واقع کمپینی از طرفداران محصول خود دارید.

پس با مفهوم تبلیغات آنلاین آشنا شدیم و اکثرا با انواع آن به صورت تجربی آشنا هستین ولی این که هر کدام چه اسمی دارند و با کلیک روی هر کدام چه فرآیندی اتفاق می افتد را در شناخت بهتر انواع آن می توانید درک کنید

 

تبلیغات نمایشی Display Ads
یکی از کلاسیک ترین اشکال تبلیغات آنلاین است. حتما تصاویر کنار سایت را دیده اید که به معرفی یک محصول می پردازد. تصاویر ثابت و یا متحرک(گیف) که در سایت یا بازی های موبایل یا بعضی اپلیکیشن ها می بینید. در این سبک از تبلیغ به ازای بازدید تبلیغ هزینه ای از طرف آگهی دهنده به دارنده سایت یا اپلیکیشن پرداخت می شود.
انواع تبلیغات کلیکی را می توان بر حسب نیاز دسته بندی کرد. در واقع این نوع می تواند هر گونه تبلیغی از جمله تبلیغ بنری، همسان، تبلیغات اینستاگرام یا تلگرام، تبلیغات ویدئویی یا تبلیغات پیامکی را پوشش دهد. با توجه به محتوا دریافتی اگر شما کلیکی رو تبلیغ داشته باشید هزینه ای به ازای هر کلیک بازدید کننده از شارژ آگهی دهنده کم می شود.

 

تبلیغات همسان  Native Advertising 
تبلیغ به شکل هم شکل با قالب صفحه درمی آید تا تعداد زیاد تبلیغ باعث  آزار بازدید کننده سایت نشود. این تبلیغ می تواند یکی از مطالب سایت باشد که به بررسی یک محصول باشد یا مطلبی باشد که در مورد مزایا یا معیب صحبت می کند. در این نوع از تبلیغ نیز هزینه با کلیک پرداخت می شود. همیشه همه ما در مقابل تبلیغات یک گارد داریم و برداشت سنتی ما به این صورت است که احتمال تولیدکننده محصول می خواهد با تبلیغی جذاب جنس خودش را به ما بفروشد!! تبلیغات همسان کمی به پایین آوردن گارد ما کمک میکند به این شکل که تبلیغ را به صورت یکی از مطالب سایت میبینیم و معمولا با متنی به عنوان محتوا همراه است که به ما کمک میکند بدون پیش فرض با تبلیغ محصول آشنا شویم.

 

ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد  Re-targeting
می توانید هر کاربری که با تبلیغات همسان از سایت شما شما بازدید کردند را تعقیب کنید به این صورت که به هر سایتی که می روند باز تبلیغی از شما ببینند. زمانی که شما وارد یک سایت می شوید کوکی هایی که در موتورجستجوی شما قرار می گیرند به صورت کاملا نامرئی به دنبال شما هستند و هر سایتی که در پلتفرم تبلیغاتی آنها باشد و شما وارد آن شوید تبلیغی که شما یک بار آن را دیده اید و حدس میزنند که برای شما جالب است را برای شما به نمایش می گذارند.
قبل از شروع استفاده از این نوع تبلیغ حتما چند نکته رو در نظر بگیرید:
چرا ازاین سبک ازتبلیغات میخواهید استفاده کنید؟تبلیغ فروش یک محصول؟معرفی یک محصول جدید؟ برندسازی؟
هدف تبلیغات شما چه دسته ای از مخاطبین هستند؟ آیا از پلتفرم تبلیغاتی شما استفاده می کنند؟
زمانی هزینه را پرداخت کنیدکه به هدف خود رسیده باشید.

 

گوگل ادز Google Ads
وقتی یک کلمه جدید میبینید یا وقتی دنبال چیز جدیدی می گردید اولین کاری که میکنیند؟! بله گوگلش میکنیم. پس قرار گرفتن در صدر جستجوهای گوگل مهم است. چه تبلیغ باشد و چه سایت فرقی نمی کند. اما چطوری؟ یکی از روش های قرارگیری در اولویت گوگل بهینه سازی سایت است. روش دیگر اینست که شما مبلغی را پرداخت می کنید و در نتایج جستجو در اولویت قرار می گیرید و در صدر جستجو ظاهر می شوید. در تصویر زیر می بینید که در کنار آیکون Ad به رنگ سبز رنگ قرار گرفته است. به ازای هر کلیک مبلغی از شارژ پرداختی آگهی دهنده کم می شود. تنها عیب این روش پرداخت هزینه آن است که باید به دلار پرداخت شود.

 

 

 

تبلیغات متنی Text Ads
این تبلیغ مانند تبلیغ در روزنامه ها است که جای روزنامه با سایت عوض شده و تبلیغ شما به جای روزنامه در سایت قرار می گیرد.

 

تبلیغات صوتی و ویدئویی Audio and Video Ads
در این سبک از تبلیغ شما می توانید پادکست یا ویدئویی را آماده کنید و در شبکه های اجتماعی مانند آپارات، یوتیوب، تلگرام یا اینستاگرام اکران کنید.

 

تبلیغات ایمیلی Email Ads
حتما تا الان وارد سایتی شده اید و در هنگام ورود یا خروج و یا حتی خرید آدرس ایمیلتان را در قسمت اطلاعات وارد کرده اید و هر چند وقت یک ایمیل تبلیغاتی از ان سایت دریافت کرده اید یا تبلیغات مشابهی برای شما برای شما ارسال شده است. به این گونه از تبلیغات که به ایمیل شما ارسال می شود تبلیغات ایمیلی می گویند که معمولا در قسمت اسپم ها می توانید آن ها را ببینید.

 

تبلیغات شبکه های اجتماعی Social media Ads
شبمه های اجتماعی بسیاری وجود دارند که در همگی آنها تبلیغات را می توانید ببینید از جمله اینستاگرام، فیسبوک، لینکدین، یوتیوب، آپارات و پیام رسان هایی مانند تلگرام، سروش، واتس آپ
فاکتور مهمی که برای تبلیغ در شبکه های اجتماعی باید در نظر بگیرید محبوب بودن شبکه اجتماعی در بین کاربران یک کشور است. شبکه های اجتماعی متنوعی وجود دارند اما تعداد محدودی از آنها در بین کاربران یک کشور رایج هستند.
مثلا اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی محبوب در کشور ما است. عامل مهم بعدی در انتخاب شبکه اجتماعی مناسب بر اساس محتوا تبلیغ است. همیشه قبل از انتخاب شبکه اجتماعی به عنوان بستر تبلیغاتی این سوال را از خود بپرسید آیا این تبلیغ مناسب این شبکه اجتماعی است و شما به دنبال چه مخاطبی وارد شبکه اجتماعی شده اید؟

 

لینک های همکاری در فروش Affiliate Ads
شما یک محصول را در بستر تبلیغاتی خود معرفی می کنید و لینک را برای مثال در سایت خود قرار می دهید و اگر فردی با لینک شما محصول را خریداری کند شما درصدی از فروش را به صورت کمیسیون دریافت می کنید.

 

موارد بالا رایج ترین شکل های تبلیغات در کشور ما هستند. اگر به دنبال تبلیغ برای فروش محصول خود هستید و به دنبال معرفی برند خود هستید حتما متن بالا را مطالعه بفرمایید تا بستر مناسبی برای تبلیغات خود پیدا کنید که بازده بالایی به دست آورید.

 

دسترسی آسان 👇👇👇

کانال تبلیغات یافابرند ::
🅰️ https://t.me/ads_mashhad

قوانین و تعرفه تبلیغات ::
🅰️ https://t.me/mashhad_ads_tarefe
ادمین تبلیغات ::
🍊 https://t.me/yafa_ads

شماره های تماس ::

👈 ۰۹۱۵۹۱۹۸۰۰۱
👈 ۰۹۱۵۰۴۶۷۳۳۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *