چرا هشتگ مهم است؟ این سوالی است که همه ما موقع استفاده از هشتگ از خودمان پرسیدیم ولی بدون جواب به استفاده از هشتگ ادامه دادیم.  امروز بالاخره قرار است ببینیم چرا از هشتگ استفاده می کنیم. در واقع هشتگ  شبکه های اجتماعی به ما کمک می کند تا همفکران خود را پیدا کنیم و مطالب مورد علاقه خود را به آسانی بیابیم.

هشتگ چیست؟حتما تا الان در شبکه های اجتماعی علامت هشتگ # را دیده اید و حتی استفاده هم کرده اید ولی چرا از هشتگ در متن که در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید باید استفاده کنیم. اینطوری فکر کنید که وقتی دارید مطلب یا عکسی رو به اشتراک می گذارید چه کسانی میتوانند مطلب شما را ببینند؟ احتمالا دوستانتون و در بهترین حالت دوستان دوستانتون. حال اگر بخواهید افراد بیشتری این مطلب را ببنند چه کاری باید انجام بدیم؟ شاید اگر طوری دسته بندی شود مثلا مثل یک کتابخانه و یا یک کیوسک روزنامه فروشی اینطوری وقتی کسی به دنبال مطلبی هم موضوع با مطلب شما باشد بتواند مطلب شما را ببیند.
هشتگ دقیقا همین کار را انجام می دهد. وقتی شما در زیر مطلب خودتان از هشتگ استفاده می کنید در واقع مطلب شما وارد یک دسته بندی با همان موضوع می شود و زمانی که افراد دیگر همان هشتگ را جستجو کنند مطلب شما و سایر مطالبی که از همان هشتگ استفاده کردند در نتایج جستجو ظاهر می شوند و به این صورت مطلب شما را همه می بینند. مثلا اگر pet# را در اینستاگرام جستجو کنید نتیجه زیر را خواهید دید

 

 

نتایج جستجو برای مطالبی که از از این هشتگ استفاده کردند را می بینید و حتی می توانید این هشتگ را فالو کنید.

 

کاربرد های هشتگ
اولین کاربرد همان مفهوم هشتگ است. در واقع به شما کمک می کند تا مطلب شما در دسته بندی قرار گیرد تا همه بتوانند مطلب شما را ببینند.
کاربرد دوم برای موتور جستجوی شبکه اجتماعی که شما استفاده می کنید است. مثلا وقتی از یک هشتگ استفاده می کنید در واقع موضوع پست خود را مشخص می کنید و تشخیص محتوا را برای موتور جستجو آسان تر می کنید.
افرادی که از Business Account در اینستاگرام استفاده می کنند اهمیت استفاده از هشتگ را به تجربه درک کرده اند.

 

چگونه از هشتگ در بهترین حالت ممکن استفاده کنیم؟
این سوال احتمالا برای همه ما وجود دارد. آسان ترین راه اینست که قبل از استفاده هشتگ آن را جستجو کنیم و ببینیم افرادی که پیش تر از این هشتگ برای مطالب خود استفاده کردند چقدر مطلبشان با ما هم محتوا است. مثلا برای عکس حیوان خانگی خود میتوانیم از دو هشتگ animal و pet استفاده کنیم ولی کدامیک بهتر می توانند توصیفی دقیق از عکس ما داشته باشند؟
سعی کنیم از هشتگ های عمومی استفاده نکنیم و سعی نکنیم با استفاده از تعداد زیاد هشتگ ها مطلب خودمان را بالا ببریم. هشتگ ها باید با محتوا مطلب هم خوانی داشته باشند و استفاده زیاد از رنج بالایی از هشتگ ها تنها باعث می شود مخاطب خود را از دست بدهیم.
اگر از هشتگ ها برای کسب و کار خود استفاده می کنیم سعی کنیم به این هشتگ ها وفادار باشیم. یک سری از هشتگ ها که توصیف دقیقی از کار ما هستند به صورت ثابت در زیر پست ها استفاده شوند، به این صورت هدفمند از هشتگ ها استفاده می کنیم.
زمان استفاده از هشتگ ها بسیار مهم است. در برخی موارد یک سری هشتگ ترند می شوند و به صورت مکرر استفاده می شوند در این موارد وقتی از هشتگ استفاده کنیم چون مطالب زیادی از این هشتگ استفاده می کنند بنابرای مطلب ما ممکن است به خوبی دیده نشود.
مثلا احتمال استفاده از هشتگ #نوروز در این روز ها زیاد است و هشتگی بسیار عمومی است پس به جای این هشتگ می توانیم از #نوروز_من استفاده کنیم تا خاص تر باشد و در جستجو ها بهتر دیده شویم.

چند توصیه را در مورد هشتگ به خاطر داشته باشید استفاده بیش از حد از هشتگ فقط مفهوم توسعه مطلب را برای کاربر خواهد داشت بنابراین به کیفیت محتوا شما حتی اگر هم بالا باشد اهمیت نخواهد داد بنابراین کلاس کاری را با لیستی از هشتگ های بی معنی خراب نکنید. حتما مطلب و هشتگ از نظر محتوایی در یک جهت باشند. زمانی که تعداد زیادی از هشتگ ها را استفاده می کنید حتی ممکن است شبکه اجتماعی مربوط شما را به عنوان اسپم در نظر بگیرد. برای ظاهر بهتر تنها از تعداد محدودی هشتگ در متن استفاده کنید بقیه هشتگ ها را در کامنت ها هم می توانید بیاورید. در انتها اگر سوالی دارید با روش های دسترسی پایین با ما تماس بگیرید. همیشه منتظر پیشنهادات و سوالات شما هستیم.

 

دسترسی آسان 👇👇👇

کانال تبلیغات یافابرند ::
🅰️ https://t.me/ads_mashhad

قوانین و تعرفه تبلیغات ::
🅰️ https://t.me/mashhad_ads_tarefe
ادمین تبلیغات ::
🍊 https://t.me/yafa_ads

شماره های تماس ::

👈 ۰۹۱۵۹۱۹۸۰۰۱
👈 ۰۹۱۵۰۴۶۷۳۳۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *