ساخت استاپ موشن در مشهد

ساخت استاپ موشن در مشهد : یکی از جالب ترین راه های ساخت انیمیشن استاپ موشن ( stop motion ) نام دارد . ساخت استاپ موشن با ساخت انواع دیگر انیمیشن مانند ساخت تیزر ، ساخت موشن گرافیک و … متفاوت است . به طور مثال ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ یافابرند برای ساخت تیزر در مشهد با استفاده از دوربین فیلم برداری و هاشف و سایر امکانات مربوط به تصویر برداری اقدام به این کار میکنیم اما در مورد ساخت استاپ موشن در مشهد کلا روش متفاوتی برای ساخت این نوع انیمیشن داریم . اگر میدانید stop motion چیست و با نحوه ساخت آن آشنایی دارید و به دنبال متخصص برای ساخت آن هستید میتوانید با متخصصین یافابرند در این حوزه در ارتباط باشید و اگر به دنبال اطلاعاتی در مورد این که استاپ موشن چیست و چگونه ساخته میشود و موارد دیگری از این قبیل هستید ، ما خواندن این مقاله را به شما توصیه میکنیم .

 

برای ارتباط با مشاوران یافابرند و کسب اطلاعات بیشتر راجع به طراحی بنر در مشهد و  ساخت استاپ موشن در مشهد به روش های زیر با ما در ارتباط باشید :

ادمین مشاوره تلگرامی و ثبت سفارش شرکت یافا برند مشهد ::
https://t.me/yafa_ads

شماره های تماس برای مشاوره و رزرو در مشهد و دیگر شهر ها ::

 ۰۹۱۵۹۱۹۸۰۰۱

👈09370543077

  👈 09158863077

 

 نمونه کار ساخت استاپ موشن

 

 

 

نحوه ساخت استاپ موشن چگونه است؟

 

ساخت استاپ موشن با استفاده از تصاویر صورت میگیرد نه با استفاده از ویدئو . بدین صورت که تصاویر را با استفاده از دوربین فریم به فریم ضبط میکنند و سپس آن ها را به صورت متوالی پشت هم میگذارند و از توالی آن ها چنین به نظر میرسد که شئ یا اشیاء موجود در تصاویر در حال حرکت هستند . در ساخت استاپ موشن میتوان از عروسک های دارای اجزا و مفاصل متحرک و همچنین از مجسمه ها و عروسک های خمیری استفاده نمود .

 

تاریخچه استاپ موشن :

 

بنیان گذاران و یا اولین سازندگان استاپ موشن  آلبرت اسمیت و جی. استوارت بلکتون هستند که برای ساخت  فیلم سیرک هامپتی دامپتی از استاپ موشن استفاده کردند . علاوه بر این استاپ موشن در فیلم ها و سریال ها و برنامه های دیگری نیز در گذشته استفاده میشد . پس با وجود اینکه استاپ موشن این روز ها طرفداران زیادی پیدا کرده و رایج شده اما تاریخچه آن به دوران آغاز خلقت سینما برمیگردد و در آن دوران نیز مورد استفاده قرار میگرفته است . حتی امروزه نیز در تولید برخی از سکانس های فیلم های سینمایی از استاپ موشن استفاده میشود .

 

 

انواع استاپ موشن :

 

استاپ موشن ها از لحاظ اجسامی که در ساخت آن ها استفاده میشود به چند دسته تقسیم میشوند :

 

1 – Puppet Animation یا انیمیشن عروسکی : ابزار ساخت این نوع استاپ موشن ها عروسک هایی با مفاصل متحرک اند که معمولا در محیط هایی غیر واقعی و متناسب با همان عروسک ها انیمیشن تولید میشود و برای این که این نوع عروسک ها استحکام کافی داشته باشند ، اسکلت هایی در بدن آن ها قرار میدهند و در بیشتر موارد نیز از هر عروسک چند عدد با حالت های متفاوت وجود دارد تا برای عکاسی از هر زاویه ای ناچار به تغییر حالت آن نباشند .

 

 

 

ساخت استاپ موشن

 

 

2 – Clay Animation یا انیمیشن خمیری : در ساخت انیمیشن های خمیری نیز از عروسک استفاده میشود و عروسک هایشان همانند عروسک های انیمیشن عروسکی برای داشتن استحکام دارای اسکلت نیز هستند و در این مورد نیز از هر عروسک چند نمونه در حالت های مختلف وجود دارد اما تفاوت آن با انیمیشن عروسکی این است که برای ساخت عروسک های این سبک انیمیشن گل و خمیر و مواد انعطاف پذیری از قبیل این ها استفاده میشود .

 

 

انیمیشن خمیری

 

 

3 – Pixilation یا پیکسیلیشن : پیکسیلیشن نیز نوعی استاپ موشن است . در بعضی موارد ساخت استاپ موشن با انسان ، گیاهان و … ساخته میشود . استاپ موشنی که با استفاده از انسان و یا مدل های واقعی دیگر ساخته شود ، پیکسیلیشن نام دارد .

 

4 – Cutout یا کات اوت : در ساخت این نوع انیمیشن ، ابزار ساخت تکه های کاغذ و پارچه هستند که پس از بریده شدن بر روی بک گراندی قرار میگیرند . یکی از انواع این نوع انیمیشن Silhouette Animation یا سیلات انیمیشن است که در شخصیت های آن به شکل سایه های نیم رخ هستند .

 

 

تولید استاپ موشن در مشهد

 

5 – Model Animation یا انیمیشن مدل : این نوع انیمیشن بیشترین کاربرد را در ساخت سریال ها و فیلم های سینمایی دارد و معمولا در فیلم هایی که نیاز به به کار بردن استاپ موشن است از این نوع استاپ موشن استفاده میشود . البته در گذشته کاربرد استاپ موشن در ساخت فیلم های بیشتر بود زیرا به اندازه امروز از جلوه های ویژه استفاده نمیشد اما امروزه با پیشرفت جلوه های ویژه کامپیوتری و افزایش استفاده از آن ها ، استفاده از استاپ موشن به مراتب نسبت به قبل کاهش یافته است .

 

6 – Object Animation یا انیمیشن اشیاء : اگر در ساخت انیمیشنی به جای استفاده از انسان ، عروسک و … از وسایل و لوارم واقعی استفاده شود ، به آن انیمیشن اشیاء میگویند . در این نوع انیمیشن میتوان از لوازم و وسایل متفاوتی استفاده نمود . از اسباب بازی و اشیاء معمولی گرفته تا لوازم خانگی و …
نوعی از این انیمیشن ، Graphic Animation و یا انیمیشن گرافیکی نام دارد که در آن میتوان از تصاویر مجلات و قطعات روزنامه و یا المان های گرافیکی دیگری استفاده نمود .

 

ازنرم افزار های ساخت استاپ موشن نیز میتوان به Dragon Frame ( دراگون فریم ) ، Stop Motion Pro Eclipse ( استاپ موشن پرو ) و iKITMovie ( آی کیت مووی ) اشاره کرد .

 

برای کسب اطلاعات در مورد طراحی رابط کاربری UI و UX نیز میتوانید با مشاورین آژانس دیجیتال مارکتینگ یافابرند مشهد در ارتباط باشید و بهترین راهکار ها برای بهبود سایت تان را از یافابرند بخواهید .

 

آژانس دیجیتال مارکتینگ یافابرند مشهد در زمینه ساخت موشن گرافیک در مشهد نیز میتواند به شما خدمات رسانی کند و در سریع ترین زمان و با بهترین کیفیت موشن گرافیک مورد نظرتان را به شما تحویل دهد .

پاسخی بگذارید