طراحی رابط کاربری UI و UX در مشهد : اگر در حوزه طراحی خصوصا طراحی وب فعالیت کرده باشید و یا با آن آشنایی داشته باشد حتما با یو آی و یو ایکس آشنایی دارید و یا حتی اگر آشنایی ندارید ، قطعا تا کنون این دو عبارت به گوشتان خورده است . معمولا این دو در کنار هم دیده میشوند اما خیلی ها درکی از مفهوم این دو و تفاوت این دو عبارت با یکدیگر ندارند . اگر با این دو عبارت آشنایی دارید و به دنبال متخصص حرفه ای در این حوزه میگردید ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ یافابرند مشهد با تجربه چندین و چند ساله در این زمینه و در زمینه طراحی کاتالوگ در مشهد میتوانیم به صورت حرفه ای و با مناسب ترین قیمت این کار را برای شما انجام دهیم تا سایت شما از این نظر در بهترین سطح کیفی قرار گیرد . پس اگر به دنبال متخصص در این حوزه هستید ، هر چه سریع تر با کارشناسان ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ یافابرند ارتباط برقرار کنید اما اگر در مورد این دو عبارت تخصص ندارید و یا میخواهید بیشتر و عمیق تر با مفهوم این دو آشنا شوید ، یک فنجان چای داغ برای خودتان بریزید و با تعلق خاطر چای بنوشید و ادامه این مقاله را مطالعه کنید .

 

برای ارتباط با مشاوران یافابرند و کسب اطلاعات بیشتر راجع به طراحی  رابط کاربری UI و UX در مشهد و  تولید محتوا در مشهد به روش های زیر با ما در ارتباط باشید :

 

ادمین مشاوره تلگرامی و ثبت سفارش شرکت یافا برند مشهد ::
https://t.me/yafa_ads

شماره های تماس برای مشاوره و رزرو در مشهد و دیگر شهر ها ::

 ۰۹۱۵۹۱۹۸۰۰۱
۰۹۱۵۰۴۶۷۳۳۸

 

 

طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری

 

تعریف UX؟

 

UX کوتاه شده عبارت USER EXPERIENCE و معنای آن تجربه کاربری است . در این مورد کسی که طراح تجربه کاربری است ، سعی در بهبود کیفیت و آسان تر شدن کار کاربر در استفاده از سایت مورد نظر دارد . کسی که طراح تجربه کاربری است باید در راستای شناسایی ضعف های سایت تلاش کند و بعد به برطرف کردن آن ها بپردازد .

در واقع باید سعی کند از نگاه مخاطب سایت را ببیند و سعی کند طوری سایت را سازمان دهی کند که کاربر به هدفی که مد نظر است هدایت شود یا شاید برای درک بهتر بتوان گفت که رابط تجربه کاربری در بیشتر اوقات به منزله یک واکسن برای سایت است . یعنی ابتدا خود به سایت حمله میکند و  به ضعف های آن پی میبرد و در مرحله بعدی سعی در رفع آن ضعف ها و نقوص دارد تا کاربری که وارد سایت میشود گمراه نشود و در نهایت با خروجی مطلوبی رو به رو شویم . وجود رابط تجربه کاربری نقش بسیار زیادی در درآمد حاصل از سایت دارد . به همین دلیل تمامی سایت های بزرگ در سطح جهانی و کشوری از تجربه کاربری استفاده میکنند .

 

 

طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری در مشهد

 

 

تعریف UI :

 

UI در واقع کوتاه شده یا مخفف عبارت USER INTERFACE  است که معنای آن رابط کاربری است . طراحی رابط کاربری یعنی شما با طراحی بخشی از وب سر و کار دارید که در معرض دید مخاطبان است . یعنی محتوایی که شما بر روی سایت قرار میدهید به صورت گرافیکی است و در این فرآیند دو نفر دخیل هستند که یکی از آن دو نفر گرافیستی است که طرح را آماده میکند و نفر بعدی آن برنامه نویسی است که مسئول پیاده سازی طرح است .

 

 

شباهت و تفاوت بین UI و UX؟

 

شباهتی که بین این دو نقش وجود دارد این است که هر دو ایفا کننده نقش هایی برای بهبود و کارآمدی سایت هستند اما اگر بخواهیم به بیان تفاوت های میان طراحی تجربه کاربری و طراحی رابط کاربری بپردازیم ، به این نکته میرسیم که این دو نقش به یکدیگر وابسته ، اما به طور کلی متفاوت اند . در حقیقت رابط کاربری بیان مصور و گرافیکی تجربه کاربری است .

 

طراح تجربه کاربری را میتوان یک متفکر برای سایت به حساب آورد چرا که یک طراح تجربه کاربری مرحله به مرحله برخورد مشتری با سایت و یا اپلیکیشن را سازمان دهی و مدیریت میکند . در هر مرحله ای به این توجه میکند که کاربر قرار است به چه سمتی هدایت شود و چه مطالبی و با چه گرافیکی به او نشان داده شود و آیا کاربر به راحتی به قسمت هایی که به آن ها احتیاج دارد دسترسی پیدا خواهد کرد یا خیر ؟!

 

این ها همگی مطالب بسیار مهمی است که نقش بسیار پر رنگی در رسیدن ما و کاربران مان به هدف خواهند داشت . به طور مثال در شرایطی که هدف ما ثبت نام کاربر در سایت است باید متفاوت از شرایطی که هدف مان خربد کاربر از سایت است عمل کنیم .

 

طراح تجربه کاربری باید تمامی این شرایط و اهداف را مد نظر قرار دهد و با توجه به تمامی نیاز ها و فاکتور های مهم و تاثیرگذار ، بهترین و کارآمد ترین راه حل ها را پیشنهاد دهد . مثلا اگر هدف یک سایت فروش است ، مسائلی از قبیل این که قیمت و مشخصات مربوط به هر محصول در کجای صفحه قرار گیرد ، باکسی که کاربر را به درگاه پرداخت منتقل میکند با چه ابعادی و در چه سمتی و با چه رنگ و گرافیکی باشد تا دسترسی کاربر به آن آسان و سریع باشد و مسائلی از این دست مورد توجه قرار میگیرند .

 

حتی مسائلی مانند این که تیم فروش ، پشتیبانی و … هر کدام باید کدام یک از نیاز های کاربران را برطرف کنند لازم است توسط طراح تجربه کاربری بررسی شود .

 

 

طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری

 

 

اما در مورد UI میتوان گفت که تشکیل دهنده بخشی از UX است و میتوان گفت که رابط تجربه کاربری پس از اتمام طراحی و بارگذاری و یا همان وظایف رابط کاربری همچنان کیفیت و عملکرد موارد بارگذاری شده بر روی سایت را بررسی خواهد کرد و برای بهبود هر چه بیشتر آن ایده پردازی خواهد نمود و همچنان این فرآیند باعث بهبود عملکرد UI نیز خواهد شد .

 

ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ یافابرند مشهد در زمینه انواع روش ها و مهارت های مدیریت و اداره سایت و پیج اینستاگرام و انواع امور تبلیغاتی و گرافیکی مانند طراحی بنر در مشهد و … با کمترین قیمت و بهترین کیفیت در خدمت شما خواهیم بود .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *