هنر عکاسی تبلیغاتی : عکاسی تبلیغاتی یک شاخه تخصصی صنعت عکاسی تجاری است. زمانی که به عنوان یک عکاس تجاری فعالیت می کنید عکس هایی را خلق می کنید که همراه با محتوا تبلیغ وارد نشریات، کتاب، سررسید، وب سایت ها و سایر انواع رسانه می شود.

عکاسی مهم ترین عنصر کمپین های تبلیغاتی است. ممکن است نویسندگان ساعت ها وقت صرف نوشتن یک محتوا تبلیغاتی برای معرفی یک محصول کنند و تیتری قوی برای شروع مقاله در نظر گیرند ولی اولین چیزی که بیننده را جذب می کند عکس محصول است و زمانی که صفحه را ترک کرد آخرین چیزی که به یاد می آورد باز هم عکس محصول.

 

 

هرچند هر تبلیغ متفاوت از دیگری است اما تمام تبلیغات ساختاری مشابه دارند و از 4 رکن زیر پیروی می کنند:

دقت
اطلاعات
تصمیم گیری
عمل

اگرچه بیشتر تبلیغ ها از عکس استفاده می کنند اما چندان هم در تبلیغات متنی مثل روزنامه ها ضروری نیست.

 

عکس های تبلیغاتی در بیلبوردها، بروشورها، مجلات، پوسترها و هر جایی که تبلیغی باشد ظاهر می شوند. ممکن است تصویر ساده ای از یک محصول یا یک مدل در حال معرفی محصول باشد یا حتی عکسی با کار گرافیکی پیچیده و پرهزینه باشد تا نشان دهد تولید کننده در صدر رقبا ایستاده است.

 

 

تبلیغات بزرگترین مصرف کننده عکاسی است. به طور میانگین هر عکس تبلیغاتی ده هزار در یک تبلیغ محلی و حدود یک میلیارد بار در مقیاس جهانی دیده می شود. شرکت های تبلیغاتی به دنبال ایده های جدید هستند و در کار خود ابدا محافظه کار نیستند. عموما عکاسی تبلیغاتی یک تلاش تیمی است.

فرآیند عکاسی باید سه هدف زیر را دنبال کند:
پیام تبلیغ را پشتیبانی کند- در واقع موضوع و طرز کار را مشخص می کند
برند محصول یا شرکت را پشتیبانی کند- سبک و یا رنگ را مشخص می کند
فریفتن و جذب مخاطب به طریقی که کلمات قادر نیستند

اگر مشتریان بتوانند در ابتدای کار راهنمایی لازم  در مورد آنچه که دوست دارند در انتهای کار به آن برسند را به ما دهند کار بسیار آسان تر خواهد شد. گاها ساعت ها با مشتری در مورد آنچه که میخواهند صحبت می کنیم اما آنچه که در ذهن دارند حاصل نمی شود و نمی توانند در مورد هدف اطلاعات دقیقی بدهند.

در دوره ای هستیم که مشتریان چندان علاقه ای به تبلیغات نشان نمی دهند و با زدن یک دکمه می توانند از تبلیغات عبور کنند و توجهی به مطالب تبلیغاتی در روزنامه ها و نشریات ندارند اما با یک عکس قوی می توان توجه مشتری را جلب کرد و وی را به ادامه بازدید تبلیغ ترغیب کرد.

 آخرین تبلیغی که شما را جلب کرد چه بود و آیا عکسی همراه داشت؟ جالب ترین عکس که برای تبلیغ در مشهد دیده اید را برای ما بفرستید.

 

دسترسی آسان 👇👇👇

کانال تبلیغات یافابرند ::
🅰️ https://t.me/ads_mashhad

قوانین و تعرفه تبلیغات ::
🅰️ https://t.me/mashhad_ads_tarefe
ادمین تبلیغات ::
🍊 https://t.me/yafa_ads

شماره های تماس ::

👈 ۰۹۱۵۹۱۹۸۰۰۱

👈09370543077

  👈 09158863077

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *